30.8.2023
Autor článku:

Na kolesách proti rakovine

Druhú augustovú sobotu sme boli súčasťou podujatia Na kolesách proti rakovine, ktoré sa konalo v Senici. Na trasu vedúcu od senického kúpaliska na Kunovskú priehradu sa do spoločnej jazdy zapojili viac než tri stovky účastníkov.

Oveľa viac ich bolo v cieli podujatia, v areáli Kunovskej priehrady. Tu bol pripravený bohatý kultúrno – osvetový program, súčasťou ktorého boli seničania Erik Michálek , Dano Antálek , Bibiana Ondrejková, Michal Kalman, Michal Rusňák, Majka Závodská, Viera Šusteková, Martin Filip, Romana Mižigar, Útulok Senica – Cerberus n.o., ale aj mimosenickí hostia ako Patrik Herman, Vratko Sirági, Jana Pifflová Španková, Jana Balzar Lieskovská , Andrea Bučko a Maroš Baňas.

OZ Nie rakovine, ktoré bolo hlavným organizátorom podujatia, pripravilo zaujímavú prezentáciu oboznamujúcu účastníkov o rizikách, príznakoch či možnostiach liečby rakoviny. Prednášky boli obohatené o praktické ukážky realizované priamo v nafukovacích maketách jednotlivých orgánov a osobné svedectvá vyliečených pacientov.

Naša spoločnosť odprezentovala na podujatí najnovšie modely vozidiel Hyundai. Svoj prezentačný stánok mal na akcii aj náš dlhoročný partner, občianske združenie Deťom s rakovinou. Práve deťom bol venovaný aj výťažok tejto charitatívnej akcie v celkovej výške 2464,75 eur.  Srdečne ďakujeme, všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k úspešnému priebehu podujatia.