29.5.2024

Čistenie klimatizácie

Cestovanie autom v letných mesiacoch si bez klimatizácie už ani nevieme predstaviť. Klimatizácia je výborná vec, avšak treba myslieť na to, aby sme ju udržiavali v stave, ktorý zabezpečí nielen príjemný pocit chladu, ale aj čisté a zdravé prostredie.  V autorizovanom servise vám technici skontrolujú stav klimatizácie a zistia, či všetky komponenty pracujú správne a či nemajú prípadné netesnosti. Tie by mohli spôsobiť úniky chladiva a tým zníženú efektivitu klimatizácie.

Možno sa vám už stalo, že ste po spustení klimatizácie cítili nepríjemný zápach. V takom prípade je potrebné vykonať čistenie klimatizácie ozónom.  Ozón má silné dezinfekčné účinky a dokáže zničiť 99,9% baktérií, vírusov a plesní. Dôležité je sledovať aj stav chladiva. Jeho nedostatok môže spôsobiť, že klimatizácia nebude dostatočne chladiť. Rovnako dôležité je aj pravidelná výmena prachového a peľového filtra.

Potrebné úkony vykonajú vyškolení technici v našich autoservisoch v Senici, Skalici, Malackách aj v Bratislave. Dohodnite si svoj termín čistenia a dezinfekcie klimatizácie v cene od 49 Eur..